Auditor Intern Senior

Vrem să te alături echipei noastre alcătuită din profesioniști pasionați, cu inițiativă, care cred că lumea este plină de oportunități. Deci, dacă te consideri persoana potrivită pentru a avea un impact pozitiv, ca parte a unei echipe câștigătoare - te asteptăm!

Funcția:

În calitate de Auditor Intern Senior care lucrează într-unul dintre birourile noastre din București sau Chișinău, vei face parte din Departamentul Group Audit Intern (GIA) și vei oferi servicii de asigurare și consultanță, independente și obiective, menite să adauge valoare și să îmbunătățească operațiunile Grupului.

Această poziție raportează direct conducătorului Departamentului de Audit Intern și lucrează direct cu toate departamentele din Grup pentru a identifica zonele de risc, pentru a face recomandări valoroase conducerii și pentru a influența schimbarea și decizia în cadrul organizației. Vei lucra într-un mediu dinamic, vei avea ocazia să-ți dezvolți cariera și să ai un impact pozitiv asupra viitorului Grupului Trans-Oil.

Responsabilitățile:

  • Asistă conducatorul departamentului de audit intern în exercițiul anual de planificare a auditului și evaluare a riscurilor interne;
  • Participă la planificarea și executarea misiunilor de audit pentru a evalua eficacitatea și eficiența controalelor financiare și operaționale, fiabilitatea și acuratețea datelor și a sistemelor informatice, precum și caracterul adecvat al controalelor privind segregarea sarcinilor, protejarea activelor și guvernanța corporativă;
  • Participă și contribuie, în mod semnificativ, la definirea domeniului de aplicare a auditurilor, precum și a programelor de audit, pentru a asigura îndeplinirea obiectivelor propuse;
  • Documentează controalele și procesele de audit care fac obiectul evaluarii (de exemplu, persoanele intervievate în domeniile examinate pentru a înțelege modul în care funcționează sistemele și/sau procesele) utilizând diverse instrumente de audit;
  • Examinează probelor obținute în cursul auditurilor în ceea ce privește conformitatea cu politicile, caracterul adecvat al procedurilor și eficacitatea controalelor;
  • Efectuează teste de audit în mod competent, în conformitate cu politicile și procedurile. Intocmește foi de lucru în care documentează etapele auditului din programul de audit. Se asigură că informațiile sunt prezentate în mod clar, concis, precis, într-un format logic și că au concluzii de audit adecvate;
  • Asistă la realizarea de prezentări orale și/sau scrise la sfârșitul unui audit;
  • Participă la discutarea observațiilor, recomandarea de acțiuni corective și asistă la sugerarea îmbunătățirilor proceselor examinate (de exemplu, analizează și asistă la compilarea constatărilor de audit);
  • Realizează proiecte speciale la cererea managementului;
  • Promovează auditul intern ca o valoare adăugată organizației și furnizează servicii de audit care îmbunătățesc în mod constant mediul de control și facilitează excelența operațională.

Calificările:

  • Diplomă de licență în contabilitate, finanțe sau domeniu conex și cel puțin 3 ani de experiență în audit. De asemenea, va fi luată în considerare o combinație de experiență de audit, împreună cu experiența contabilă / financiară;
  • Experiență demonstrată de audit extern sau intern, de preferință într-un mediu de producție;
  • Experiența în Excel (și în restul produselor Microsoft) este necesară;
  • Experiența de lucru în data analytics este un avantaj;
  • De preferat o certificare profesională (ACCA, CPA, CA, CMA, CGA, CIA), finalizată sau în curs de desfășurare.

Alte caracteristici:

  • Candidatului ideal îi plac provocările, finalizează rapid și adecvat proiectele complexe cu înțelegerea priorităților de business. Acționează de urgență în mod corespunzător, ca răspuns la diverse evenimente și tendințe de piață care necesită o schimbare rapidă a planurilor și a strategiei;
  • Este încrezător și competent, diplomat, profesionist și are abilități în dezvoltarea și menținerea unor relații de afaceri excelente la toate nivelurile de management și cel personal, pentru a ajuta managementul și colegii să obțină succes în strategiile și procesele lor;
  • Vorbitor de limbă română, rusă și engleză (engleza la nivel intermediar-superior).

Avantaje de lucru:

  • Pachet de compensare competitiv, lider în industrie;
  • Grupul Trans-Oil deschide o lume a oportunităților la care vei fi parte, ca și membru al echipei noastre;
  • Dezvoltare profesională și oportunități de creștere în carieră;
  • Angajare oficială cu pachet social deplin
  • Lucru într-o companie internațională cu ritm rapid și inovator, întâlnind colegi pasionați și parteneri cu experiențe diverse;
  • Echilibru între viață și profesie.

Persoanele interesate pot trimite CV-ul la adresa de email hr@transoilcorp.net